Seviye Kontrol Sistemleri

Belli bir hacim içindeki Her çeşit sıvının dolum ve boşaltım kontrolünün sağlanması.

Seviye Kontrol Sistemleri

Kendi kendini kontrol edebilen düşük seviye alarmı

Kendi Kendini Kontrol Edebilen Düşük Seviye Alarmı, kazan dairelerindeki emniyet katsayısını arttırarak daha güvenli ve gözetimsiz kazan daireleri sunmaktadır.

Kendi kendini kontrol edebilen yüksek seviye alarmı

Kendi Kendini Kontrol Edebilen Yüksek Seviye Alarmı, kazan dairelerindeki emniyet katsayısını arttırarak daha güvenli ve gözetimsiz kazan daireleri sunmaktadır.

Kompakt On-Off Seviye Kontrol ve Alarm Cihazı

Seviye kontrolü için bir On-Off Kontrol, besleme pompasını düşük seviyede başlatmak ve kazan tamburunda yüksek su seviyesine ulaşana kadar çalışmasına izin vermek için kullanılan seviye kontrol yöntemidir.

420 mA Seviye Kontrol Transmitteri

Seviye Transmitteri kapasitans ölçüm prensibine göre çalışır. Su tankları ve buhar kazanlarındaki su seviyesi ile orantılı olarak, otomasyon sistemleri için standart bir analog sinyal 4-20mA DC akım üretir. Ayarlanan minumum seviye için 4 mA ve yine ayarlanan maksimum değer için 20 mA DC akım sağlar. Hem 4-20mA analog çıkış hem de yüzde olarak tanktaki veya kazandaki sıvı seviyesini göstermeye yardımcı olur.

Oransal Seviye Kontrol ve Alarm Sistemi

Oransal seviye kontrol sisteminde besleme pompası sürekli çalışır ve otomatik bir valf (besleme pompası ile kazan arasındaki) buhar talebini karşılamak için besleme suyu akış hızını kontrol eder.

Seviye Alarm Sistemi

Endüstriyel kazanların çoğu sürekli gözetimsiz çalıştırılmaktadır. Düşük su seviyesi ve yüksek su seviyesi alarmları zorunludur ve kazanı kapatmak için düşük su alarmı gerekir.

Düşük seviyeye, besleme pompası arızası, besi suyu tankında bir besleme suyu kıtlığı, besleme suyu hattının bir vana vasıtası ile yanlışlıkla izolasyonu ve seviye kontrol sisteminin arızası neden olabilir.

On-Off Seviye Kontrol ve Alarm Sistemi

Buhar üretildikçe, kazandaki su buharlaşır ve kazanın seviyesini korumak için bir besi suyu pompası ile su eklenmesi gerekmektedir. Kazana zarar vermemek ve verimli çalışmasını sağlamak için, su doğru seviyede tutulmalıdır.

Güvenlik de hayati öneme sahiptir. Kazan yetersiz su ile çalışıyorsa, her zaman bir bombadan daha şiddetli patlama riski vardır.

Bu nedenle, su seviyesini izleyen ve kontrol eden, su seviyesinin düşük olup olmadığını tespit eden ve alarm veren, besleme suyu pompasını veya brülörünü kapatacak şekilde gerekli işlemleri yapan seviye kontrol sistemi gereklidir.

Bize Ulaşın

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Diğer Hizmetlerimiz